המודל הטיפולי

מחלת מעיים? הפרעה במערכת העיכול?

הגעת למקום הנכון!

המרכז "דרך הבטן" הוקם בשנת 2015 עפ"י המודל הטיפולי שפותח "מהשטח" – מתוך ניסיון רב השנים, תשאול ובדיקת צורות הטיפול היעילות ביותר. במהלך השנים שהמרכז קיים, מעל 1,200 מטופלים, אנשים כמוך שסבלו ממחלות כמו קרוהן, קוליטיס כיבית, תסמונת המעי הרגיז/ש, עצירות כרונית, דיברטיקוליטיס, גסטריטיס, צרבות ורפלוקס והרגישו אבודים, כמוך, עברו תהליכי טיפול והדרכה והחזירו לעצמם את האמון בבריאותם.

אנחנו מודעים לפגיעה בבריאות ואיכות החיים שמחלות אלה יכולות לחולל: הן יכולות להשאיר אותכם בבית, צמודים לשירותים, לבטל תוכניות, להמנע מקשרים חברתיים. אולי גם אתם מוצאים את עצמכם מחפשים פתרונות קסם באינטרנט ומתאכזבים בכל פעם מחדש. הקבוצות בפייסבוק והפורומים מבלבלים לא פחות, וברפואה התרופתית הפתרונות אינם מספיקים לרוב, או בעלי תופעות לוואי.

יחד עם זאת, לפעמים מדובר במחלות קשות, וזה יהיה לא אחראי להמליץ על הפסקת תרופות. אבל לא חייבים לבחור. בתפיסת המרכז "דרך הבטן", אתם יכולים להעזר ברפואה אינטגרטיבית (לעומת אלטרנטיבית), ולהנות מהתמיכה של תזונה, רפואה מסורתית וטיפולי גוף-נפש, בלי לעזוב את הרופא שלכם!

המודל הטיפולי של "דרך הבטן" מושתת על ההבנה שניתן ואף מומלץ להנות מכל העולמות.
הוא מורכב מ-3 צלעות:

תזונה בריאה

זה הבסיס. בלי זה אי אפשר לבנות שום בריאות. קודם כל עלינו לאזן את הצרכים התזונתיים של הגוף, להוציא מזונות מעוררי דלקת או מזיקים לחיידקים הטובים, להכניס בהדרגה מזונות מזינים, מחזקים את מערכת החיסון ומשקמים את פלורת המעיים הבריאה. גישת התזונה לפיה עובדים במרכז היא גישת הרמזור, שפותחה ע"י עדי זוסמן במטרה לתת כלים יישומיים לאורך זמן. לכל מטופל במרכז יש תזונאית אישית אשר מלווה אותו לאורך כל התהליך.

 

רפואה סינית

אחת הרפואות המסורתיות, הותיקות אך גם הנחקרות ביותר בכלים של המחקר המודרני. אבחון עפ"י הרפואה הסינית הוכנס לספר האבחונים של WHO- ארגון הבריאות העולמי, לצד אבחוני רפואה מערבית. דיקור וחלק ניכר מצמחי המרפא נחקרו ונמצאו כיעילים ובטוחים בשימוש למחלות מעיים ודרכי העיכול. במודל הטיפולי של "דרך הבטן" לרפואה סינית בהתמחות למחלות מעיים יש מקום של כבוד והיא חלק מרוב תכניות הטיפול שלנו. ביכולתה לתמוך בתהליך ההבראה ולהאיץ אותו.

 

פסיכותרפיה גופנית

היום כבר ברור וידוע לכל שהחיבור של גוף ונפש אינו ניתן להפרדה. כל תהליך הבראה מחייב התבוננות פנימה על מנת לשחרר את הביטוי הגופני של הנפש, להוריד סטרס ולשחרר את המתח הפנימי. פסיכותרפיה גופנית מאפשרת לסנכרן בין ראש, רגש וגוף, על מנת לאפשר זרימה בריאה של רגשות ותחושות בגוף, מבלי להתקע ולהפוך למחלה.

 

 

בנוסף ל-3 הצלעות, אנחנו רואים את המטופלים שלנו כשותפים מלאים לתהליך ההבראה שלהם. העצמת המטופל, מתן ידע וכלים אמיתיים, תמיכה וציוד במתכונים, הדרכות מוקלטות ו"חיות", מענה לכל השאלות בקבוצות סגורות של מטופלים – מהווה חלק בלתי נפרד מהתפיסה הטיפולית שלנו.

כדי שבסוף התהליך באמת תכירו את הגוף נפש שלכם ותדעו איך לתחזק אותם הכי טוב שיש.

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן