מטופלים מספרים

אנחנו לא מוכרים נסים, שיקויי פלא והבטחות שווא. לכן כשהמטופלים שלנו או בוגרי הקורסים האינטרנטיים מספרים על החוויה והשינוי שלהם, זה תמיד מרגש אותנו – אלה אנשים שלקחו אחריות על הבריאות שלהם ועושים עבודה יומיומית עם עצמם. מוזמנים לצפות בסרטונים, לקרוא את המכתבים ולהתרשם בעצמכם. ואולי תהיו הבאים להמליץ…

"ממליצה התהליך של עדי זוסמן. למדתי להקשיב לגוף שלי, להוריד 50% מהלחץ. התקשורת איתך בגובה העיניים גרמה לי להמשיך בתהליך, היעדר השיפוט מצדך עזר לי לתת אמון. כיום אני חיה בשלום עם עצמי!"

יונה ארז

בעלת קוליטיס

רוית (קרוהן) מספרת על השינוי שחל בה בסדנת אימון
רוית הגיעה לסדנא עם מחלת קרוהן פעילה. מדד הדלקת שלה, CRP, היה 100 (הנורמה – 5). כשהסדנא הסתיימה מדדי הדלקת ירדו פלאים, השלשולים נרגעו ורוית גילתה עולם של תזונה אנטי דלקתית לקרוהן. צפו בתהליך ההבראה שהיא עשתה בסדנא

רוית

עורכת דין ואמא

|

"מן ההתחלה הרגשתי שבדרך שלך יש משהו אמיתי ונכון. שאת רואה את ה"אדם" שמולך, ולא את בריאותו הלקויה. שאת לא כאן כדי להיות "משענת" שלו, אלא ללמד אותו איך לעמוד לבד…"

א' ממודיעין עילית

מה קרה לגלית בעקבות תכנית הליווי "לאכול בלי לסבול"?

גלית

בוגרת קרוהן

|

"ברצוני להביע את תודתינו על פועלך למען רווחתם של חולים עם מחלות מעיים דלקתיות, המטופלים במרכז של הדסה עין כרם" דר' ערן ישראלי. מנהל המרכז למחלות מעיים דלתקיות המכון לגסטרואורולוגיה ומחלות כבד בי"ח אוניברסאי – הדסה עיו כרם."

דר' ערן ישראלי, הדסה עין כרם

צוקי מאור, על תהליך ההחלמה שלו עם קרוהן קשה, לאחר ניתוחים

צוקי

בוגר קרוהן

|

"לעדי, תודה שהקשבת, תודה שניסית לסייע בדרכים כה מגוונות, תודה שעודדת ותמיד ראית את הטוב."

גילה

אביב פלג מספר על הטיפול שלו ב "דרך הבטן"

אביב פלג

בוגר קרוהן

|

"אני רוצה להודות לעדי, על הליווי, התמיכה, ההקשבה והדרך שעברה איתי ביחד!"

י', ראשון לציון

|

אביבה, אישה תמירה, עורכת סרטים, הגיעה עם עודף משקל וקוליטיס פעילה. האתגר התזונתי הכרוך בטיפול לא הרתיע אותה והיא נרשמה לתוכנית טיפול בת 20 מפגשים והדרכות אינטרניות, אליהם היא הקפידה להגיע באדיקות. לאט לאט למדה לאכול בצורה מאוזנת, התנסתה במתכונים חדשים, הורידה ג'אנק מחייה, התחברה לאכילה מודעת ובריאה, והתוצאה לא אחרה לבוא: אביבה ירדה כ-20 ק"ג, הקוליטיס נכנסה לרמיסיה, היא למדה מתי חשוב לה לנוח ומתי מותר לה לעבוד ולבלות. זה מה שכתבה בסיום התהליך בפייסבוק:

אביבה רז
קוליטיס, עודף משקל

|

ליאן מככבת כאן. אתם יכולים לצפות בסיפור שלה בסרטון ולקרוא את התגובה שלה מפייסבוק. כל מילה נוספת – מיותרת:)

ליאן
קרוהן, לאחר ניתוח במעי הדק

טלי מספרת על ההחלמה עם קרוהן

טלי שאולי גאון

איריס. הבטן שהפסיקה להרעיש
איריס לוי פלחטה, עובדת סוציאלית, שהתברכה בתסמונת המעי הרגיז/ש (IBS), הגיעה למצב שלא יכלה להכניס אף פרי לפה. התביישה להיות בחברה עקב הרעשים שהבטן שלה השמיעה, סבלה והרגישה מתוסכלת מאוד. הפסיקה לצאת עם חברות שלא הבינו למה היא נמנעת מאוכל "רגיל" ומתשאלת את המלצרים, ובעיקר – היתה די מיואשת.

התהליך שאיריס עשתה במסגרת התוכנית "לאכול בלי לסבול" העלה אותה למקום אחר. היא החלה לאכול מזונות מגוונים, כולל פירות (!), גילתה כמה הסטרס שהיתה נתונה בו הקשה עליה, למדה להרגיע את הגוף ואת הבטן שאכן הגיבה בשמחה והפסיקה להרעיש.

מוזמנים לצפות בסרטון של איריס, ואז להכנס לכאן ולקרוא על תוכנית הליווי המהפכנית שלנו

איריס לוי פלחטה

עובדת סוציאלית

תזונה בריאה לאחר ניתוח במעי הדק

אינה לרנר, אישה משכילה בת 52, מצאה את עצמה בניתוח חירום לאחר נמק במעי הדק. לאחר הניתוח הונחתה ע"י הרופאים לחזור לאכילה רגילה. חודש לאחר מכן אושפזה עם חסימה חלקית, ושוב הונחתה לחזור לאכילה רגילה. אינה מצאה את עצמה בכאבים עזים ויומיומיים, משתמשת באופן קבוע בתרופות חזקות לשיכוך כאבים (פרקוסט, סוג של מורפיום), שגרמו לעצירות קשה. במקביל סבלה מחוסר תיאבון, פיתחה פחד ממאכלים שונים, ירדה במשקל. במשך כמעט שנה היא חשבה שהסבל שלה הוא המהלך הרגיל לאחר הניתוח. עד שהגיעה להתייעצות ב"דרך הבטן"…

התאמנו לה את התזונה עפ"י גישת הרמזור, לידנו אותה לאכול בצורה בריאה וטעימה, למניעת חסימות מעיים וכאבי בטן.

צפו בסרטון וגלו מה קרה לה!

אינה לרנר

הסיפור המופלא של עדן שפילמן, בעלת סטומה, לאחר שלושה עשורים עם מחלת קרוהן קשה. "פעמיים ביטלו לי ניתוח בזכותכם! במקום לנסוע כל שבוע לבית חולים, אני נוסעת ללימודים. חזרתי להיות אימא לילדיי!"

עדן

בוגרת קרוהן

לירון אברמי, ממליצה על אימון לחולי קרוהן
לירון אברמי, בחורה נחושה ואמיצה. ללירון יש קרוהן. תהליך האימון לתזונה בריאה עזר לה לחיות בצורה בריאה יותר עם המחלה.

לירון אברמי

אני מכירה את עדי לצערי רק לאחר ניתוח של הקוליטיס, שהאמת רק לאחריו התחלתי לחפש דיאטנית נכונה למומחית לקרון וקוליטיס, כשהגעתי לעדיאחרי המלצה של דיאטנית קלינית כללית, נהיה לי סדר בעניינים, אני במקום אחר לגמרי היום, פיזית ונפשית, הטיפול אצלה עובד עובד ועובד…מממש.. זה תהליך מדהים של גוף נפש ,שלא ידעתי ולא הכרתי לפני כן, היא פתחה לי את העיניים והראש,להרגיש ולהבין מה הבטן שלי אומרת לי, מה היא אוהבת ולמה היא סובלת כל כך…

התהליך מול עדי משחרר וגורם ללמוד איך להרפות ולהגיע להרפיה נכונה של הגוף. אני כבר שנה אצל עדי ,וכל פגישה ממלאה אותי בתוכן שלא יסולא בפז. נהנית לחזות ולראות ולהסתכל אחורנית איזה שינוי מהותי עברתי דרכה, היא לא יקרה בכלל, נעימה באופן יוצא דופן, קשובה וחכמה אמיתית… כשאני בטיפול אצלה אחד על אחד, כמעט לא מדברים על תפריטים, ההסבר שלי יכול לערוך זמן ארוך, ואני לא רוצה להלאות אותך אבל… כן …וכן …ושוב כן… לכי לעדי היא המומחית בתחום בה״א הידיעה ממש.

ממליצה לך מאד ליצור עם עדי קשר אישי בפרטי שלה ודרך כך תדעי שאת יצאת לדרך הנכונה והבטוחה ביותר,
את תהיי בידיים בטוחות, ואיכפתיות, שווה לך לנסות להפגש עם עדי פנים מול פנים ותגלי אור גדול בחייך…

שושי לנדוי

קוליטיס, סטומה, השמנה

לעדי היקרה, רציתי לספר לך מה אני מרגישה באמון שלנו.

מן ההתחלה הרגשתי שבדרך שלך יש משהו אמיתי ונכון. שאת רואה את ה'אדם' שמולך, ולא את בריאותו הלקויה.

ואז פתאום (פתאום?) השינויים התחילו לקרות: 

כיום איכפת לי מהגוף שלי. אני 'דואגת' לו, ורוצה שיהיו לו (לי!) טוב! וזה לא ממקום מדכא, מחניק, מייסר (כמו בדיאטות)… ההיפך! ממקום של כיף! של זכות! של אהבה…

והשינוי במחשבה הזו – זה עולם ומלואו! זה עצום!!

אמנם יש לי עוד דרך לעבור… אני מרגישה, אבל נראה לי ש'עליתי' על השביל הנכון. בזכותך!!!!
אפילו הבגדים כבר 'יושבים' עלי יותר טוב. אני מרגישה עם עצמי טוב. 
כאילו המשקל העודף מתחיל לרדת ממני (וזה עוד לפני התפריט!) הגוף שלי באמת מקבל את תשומת הלב הראויה לו.
אני ממש מתרגשת מזה.
אז המון תודה על הליווי, האמון, התמיכה והקניית הכלים!

א', מודיעין עילית, דצמבר 2011

אתי, אם חד הורית

חולת קרוהן עם עודף משקל

לפני כשנה איבחנו אצלי קרוהן. הרגשתי שהמחלה הזאת נפלה עליי משום מקום, ככה באמצע החיים. שהגוף שלי בגד בי. הרופאים נתנו לי תחושה שהפיתרון היחיד והדבר היחיד שיגרום לשיפור במצבי, זה תרופות, שאחרי שקראתי את תופעות הלוואי שהן יכולות לגרום די נבהלתי, האמת.. מכיוון שאני לא רואה בתרופות את הפיתרון היחידי, חיפשתי גישה יותר מקיפה שתטפל בכל הצדדים שמשפיעים על המחלה – תזונה ואימון Coaching. וכך הגעתי לעדי.

בחצי שנה האחרונה אני עובר אימון בריאות אצל עדי. האימון עזר לי באופן אישי בהרבה דברים:

ידעתי שאני צריך לעשות שינויים שיעזרו לי לשפר את הבריאות, אבל לא ידעתי מה ואיך. באמצעות האימון עם עדי הצלחתי לעשות שינויים קטנים שביחד יצרו שינוי גדול. אם זה בנושא התזונה, שהיום אני יודע מה לאכול במצב של המחלה, רגיעה, שלשולים וכו'… 

חזרתי לעשות פעילות גופנית באופן קבוע, לפני זה מאוד הזנחתי את הנושא בגלל שהייתי עייף כל הזמן והרגשתי חולשה.

הבנתי עד כמה הפן הנפשי והרגשי יכול להשפיע על הבריאות, אצלי זיהיתי את כל הנושא של לחץ ושמירת דברים וכעסים בפנים כדברים שמשפיעים עליי מאוד לרעה. (לדוגמא בד"כ כשרבתי עם חברים אז שמרתי את הדברים בפנים. באמצעות האימון קיבלתי כלים שעזרו לי לנטרל ולהפחית את הלחץ בחיי, ולדעת איך להתמודד איתו, שיפרתי את כל הנושא של תקשורת עם חברים ומשפחה.

י', עובד בנק בן 30

שלא הסכים לטפל בקרוהן שלו , באמצעות תרופות

אהרון הגיע אלינו מיואש לגמרי. מחלת הקרוהן שלו היתה פעילה מאוד, הוא לא יכל לצאת מהבית מרוב שלשולים. אהרון התמסר לשינוי התזונתי, ולאט לאט, בתהליך ארוך אך בסבלנות אין קץ שלו ושל הדיאטנית האישית שליוותה אותו, עבר עוד אירועים קשים וכעת נהנה מחופש, מרגיש טוב, וכך הוא הגיב לדיון בקבוצה הסגורה על הטיפול של התזונה של "דרך הבטן":

"עזרה לי המון. נסיתי רמיקייד ואנטיביו ללא הצלחה, רק הדיאטה שלה עזר לי. תוצאות – אין כאבי בטן, אין שילשולים, ירידה בcrp לא זול, אבל לי היה שווה"

אהרון

קרוהן

|

לערגה יש קרוהן ברמיסיה. מה שהביא אותה אלינו היה החיידק הליקובקטר פילורי, איתו היא החליטה להתמודד ללא טיפול אנטיביוטי. ערגה עשתה שינויים בתזונה, נטלה צמחי מרפא והקפידה על מנוחה והרגעה. התוצאות הפתיעו גם את הרופאים שלה. מוזמנים לקרוא!

ערגה
הליקובקטר פילורי

כך החלמתי מגסטריטיס

ליאת

האהבה שלי עם האוכל חזרה אליי
לליאן דורון, אישה יפה, יש מחלת קרוהן. היא הגיעה לתוכנית הליווי "לאכול בלי לסבול" אחרי ניתוח לכריתת חלק מהמעי הדק. עצובה, עייפה, מפחדת מאוכל, ומאמינה ביכולותיה לחזור לעצמה. תוך כדי התהליך שנמשך שנה, ליאן למדה מה מתאים ומה פחות, הרחיבה את התפריט שלה, חזרה לאפות ולבשל (בשלנית וקונדיטורית חובבת), מימשה את אהבתה השניה והתחתנה עם בחיר ליבה.

מוזמנים לצפות בסיפור שלה, ולקבל השראה. ליאן אומרת: אם אני הצלחתי, כל אחד יכול!

ליאן בוגרת תוכנית הליווי הייחודית של "דרך הבטן" לאכול בלי לסבול. מוזמנים להכנס בקישור ולצפות בפרטים, ומי יודע – אולי גם אתם תתאימו לעלות על מסלול הבראה

ליאן דורון

סיפור הרמיסיה של שחר פרל, לאחר 13 שנים עם מחלת קרוהן. "לא האמנתי שאפשר לחיות בלי כאבים!"

שחר

בוגרת קרוהן

להגיע לרמיסיה עם קרוהן ולרדת במשקל
אדריאנה היא אישה אופטימית, מיוחדת במינה. קרוהן שמלווה עודף משקל הוא אתגר לכל דיאטנית. אדריאנה התגייסה לתהליך, ירדה במשקל, התנקתה מפצעים וכתמים שהיו על עורה, ושמחה לשתף בתהליך המוצלח שלה – איתכם.

אדריאנה

אני חולת קרוהן מזה 10 שנים שבהן, המחלה שלטה בי במקום שאני אשלוט בה. 

לאחר החלטה שלי עם עצמי שהגיע הזמן לשינוי וסקר שוק מקיף, הגעתי אליך. באתי עם 0% ציניות ו-100% רצון להצליח. 

לימדת אותי מה המשמעות של אוכל ואיך ומה לאכול את מה שהגוף שלי צריך ולא מה שהוא רוצה. התהליך היה לא פשוט, אך בסופו, בדיקות דם מעולות, מצב גופני טוב, אנרגיות לכל אורך היום וההרגשה, שסוף סוף לקחתי שליטה על הגוף שלי.

תודה לך על כל זה!

ניצן

תל אביב

אני חולת קרוהן מזה 10 שנים שבהן, המחלה שלטה בי במקום שאני אשלוט בה. 

לאחר החלטה שלי עם עצמי שהגיע הזמן לשינוי וסקר שוק מקיף, הגעתי אליך. באתי עם 0% ציניות ו-100% רצון להצליח. 

לימדת אותי מה המשמעות של אוכל ואיך ומה לאכול את מה שהגוף שלי צריך ולא מה שהוא רוצה. התהליך היה לא פשוט, אך בסופו, בדיקות דם מעולות, מצב גופני טוב, אנרגיות לכל אורך היום וההרגשה, שסוף סוף לקחתי שליטה על הגוף שלי.

תודה לך על כל זה!

ניצן

תל אביב

היי עדי המקסימה, מרץ 2014

מה שלומך?

רציתי לספר לך עדכון על מצבי… אז אני ממשיכה די באדיקות עם התזונה הטובה שבנינו ביחד ואליה כיוונת אותי. לעיתים, די רחוקות, אוכלת זבל קטן כמו פיצה או עוגה שהכנתי לבית… אבל לעולם לא חומרים משמרים, לא צבעי מאכל, לא אוכל מעובד לא מטוגן, מעט מאוד לחם וגלוטן, אולי שתיים שלוש פרוסות בשבוע של לחם כוסמין מלא/שיפון, לא ממתקים, אם כי צריכת הסוכר עדיין זה משהו שהייתי רוצה לצמצם (שותה קפה 1-2 ליום, אבל קפה אמיתי של מכונה). לא אוכלת שום בשר אדום, פעם בשבוע או שבועיים טועמת עוף מוקפץ או מכובס, אבל בעיקרון תזונה צמחונית כן אוכלת ביצה, כמעט כל יום, לפעמים דג אוכלת את כל הפירות, הירקות. הרבה מרקים, קטניות שקדים, אגוזים הם ארוחת בוקר, שייקים של פירות, סלטים.

בקיצור, אני מרגישה ממש טוב ונמצאת טפו טפו ברמיסיה מאז הקיץ שלנו. גם מאז לא חשתי אפילו פעם אחת בדלקת פרקים כלשהי…אחרי שנים של סבל.

אמנם מאז ירדתי עוד במשקל, באופן איטי, אבל בסדר. במחשבה שהאימוראן הוא במינון גבוה יחסית למשקל, הורדתי מינון קצת. יש גם מקום לשיפור מבחינה זו שלעיתים אני אוכלת כמות גדולה מדי של משהו- למשל סלט כרוב אני יכולה לאכול קערה , אבל זה לא קורה המון עשיתי היום בדיקות דם והגיעו התוצאות- הכל תקין. רמת המוגלובין וברזל כזו לא היתה כבר שנים. אז אני חייבת לך תודה ענקית על הידע וההכוונה ואת עושה עבודה מדהימה.

אז סתם, זהו רציתי לספר לך, ?
להתראות, ליאת א.

ליאת

קרוהן

עדי, כשהגעתי אלייך הייתי כל הזמן בהתלקחויות, הקולונוסקופיה הראתה 80 ס"מ של מעי גס מודלק. היום קיבלתי את התוצאות של הבדיקה החדשה: 4 ס"מ בלבד של הדלקת! ואני יודעת שהשינוי קורה הודות לתזונה והצמחי המרפא שלי , איזה כיף, תודה!

נטלי, בת 26 מהצפון

עם קוליטיס כיבית, לאחר כשנה של טיפול תזונתי

עדי, חזרתי היום לעבודה מלאה, הבטן נרגעה…. תודה רבה על העזרה שלך, הצלת אותי !!!!!! מירי, 04.12.12

מירי, חולת קרוהן

לא האמינה שתחזור לתפקוד מלא רק באמצעות השינוי בתזונה

סיפור ההבראה המופלא של נורית

נורית

בוגרת קרוהן

אחרי שכל המאמצים לגמול אותה מ-TPN (הזנה תוך ורידית) במסגרות אחרות כשלו, הרופאים כבר חשבו לעשות לה PEG (ניתוח להזנה היישר למעי הדק). זכיתי ללוות את ג' בתהליך שבו הצליחה להגמל ולמנוע את הכנסת ה-PEG. תוך מספר חודשים בודדים ג' חזרה לאכול בריא ברמה שלא האמינה שאי פעם תוכל:

עדי נצחנו! כן ממש כך אני מרגישה כלוחם בזירת קרב – היום נלחמתי בגסטרופרזיס, ואת, עדי, המפקד שנותן פקודות -והתוצאה: מיגרנו את ה-TPN ! הבסנו אותו בתקוה לתמיד.

ואחרי מספר ימים כתבה כך:

האמת שכנראה גיהקת הרבה בשבת, בגלל שכל השבת דיברנו על מי זאת האלופה שהצליחה לשכנע אותי לאכול דברים שבעבר נשבעתי שאני לא אכניס אותם בחיים לפה שלי, ועוד ליהנות מזה! עברה עלי שבת מדהימה ללא כאבים ואם אנרגיה. וזאת אחרי תקופה ארוכה שאחרי סעודת שבת הייתי מושבתת עד יום שני!אז תודה! ג.ד., מודיעין

ג', בת 29

סובלת מ גסטרופרזיס (האטה בהתרוקנות הקיבה), וכן קרוהן

|

פרנק מאשדוד, בחור עם קוליטיס כיבית, שבזכות השינוי התזונתי (והמדיטציות) שעשה הגיע למצב שהרופא עומד להפסיק לו את הרמיקייד (תרופה ביולוגית), משתף בשמחתו:

פרנק
קוליטיס

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן